KORONAROGRAFIA

Rozmiar tekstu: A A A

 

 O czym warto pamiętać po zabiegu?

Pamiętaj wypić po zabiegu sporą ilość płynów - po to aby wypłukać kontrast z organizmu i zapobiec uszkodzeniu nerek.

Po badaniu powinieneś leżeć nieruchomo na plecach przez co najmniej 4 godziny, nie zginając kończyny dolnej po stronie, po której było wkłucie (dotyczy chorych, u których dostęp był przez pachwinę)

Jeśli zauważysz, że siniak w miejscu wkłucia powiększa się, jest coraz bardziej tkliwy, zaczerwieniony i ucieplony, skonsultuj się z lekarzem.

Przez pierwsze 2-3 dni po koronarografii unikaj obciążania oraz wysiłku ręką lub nogą gdzie było wykonywane nakłucie.

 

 Czy po zabiegu mogę współżyć?

Jeśli po koronarografii dobrze się czujesz i lekarz nie zaleci inaczej, nie ma żadnych przeciwwskazań do podjęcia współżycia seksualnego.

 

 Kiedy mogę wrócić do pracy?

Wiele osób powraca do pracy już w kilka dni po koronarografii, jest to sprawa indywidualna, uzależniona od samopoczucia i wyniku badania. W ciągu kilku dni od zabiegu zaleca się jednak unikanie intensywnych wysiłków.

 

NA SKRÓTY

Witryna ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie,
zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w chwili pisania. Zarówno autorzy, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje
wykorzystania informacji zawartych w tym serwisie. Ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu prowadzącym.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI