AKTUALNOŚCI

Rozmiar tekstu: A A A
21 Kwiecień 2013 - 60% zgonów spowodowanych chorobami układu krążenia

 

13 kwietnia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się 76. Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wydarzenie zgromadziło ponad 700 uczestników kliknij czytaj dalej , w większości specjalistów kardiologii  i dziedzin pokrewnych z całej Polski.

Organizowana od blisko osiemdziesięciu lat Konferencja jest jednym z najważniejszych wydarzeń naukowych w dziedzinie kardiologii w Polsce. W tym roku tematyka Konferencji obejmowała przede wszystkim zagadnienia związane z niewydolnością serca, chorobą wieńcową, zaburzeniami rytmu, wadami serca oraz kardiologią stanów nagłych.

Wykład inauguracyjny pt. "Cardiovascular medicine: towards 2025" wygłosił Prezydent Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, prof. Panagiotis E. Vardas.

Prof. Vardas zaznaczył, że około 60% zgonów w Europie spowodowanych jest chorobami układu krążenia, a śmiertelność w przebiegu niewydolności serca jest wyższa, niż w przypadku najczęstszych nowotworów. Wśród najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi światowa kardiologia w najbliższych latach, prof. Vardas wymienił konieczność konsekwentnego wdrażania najnowszych wytycznych leczenia schorzeń kardiologicznych i integrację metod edukacji kardiologów pomiędzy krajami Europy. Według prof. Vardasa już dziś kardiologia nie tylko istotnie zwiększa jakość życia pacjentów, ale przedłuża je średnio o 8 do 10 lat.

76 Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego była doskonałą okazją konfrontacji różnych poglądów dotyczących metod diagnostyki i terapii schorzeń układu krążenia, o czym świadczyć mogą burzliwe debaty, prowadzone
w czasie spotkania.

 

Witryna ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie,
zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w chwili pisania. Zarówno autorzy, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje
wykorzystania informacji zawartych w tym serwisie. Ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu prowadzącym.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI