CZY PO OPERACJI SERCA MOGĘ LATAĆ SAMOLOTEM?

Rozmiar tekstu: A A A

Witam. Uprzejmie proszę o informację, czy pół roku po operacji zastawki mitralnej /wszczepiona zastawka biologiczna/ oraz potrójnym pomostowaniu naczyń wieńcowych mogę latać samolotami pasażerskimi oraz czy mogę podnosić przed sobą duże ciężary? Chciałbym również wiedzieć czy mam jakieś przeciwwskazania dla diety wegetariańskiej.

 

 Odpowiedź:

Witam. Obecnie minęło już sześć miesięcy od Pana operacji. Sama operacja nie jest przeciwwskazaniem do latania samolotem.  Jeżeli nie ma innych problemów zdrowotnych/kardiologicznych, które wpływałyby znacząco na Pana zdrowie,  to można podróżować samolotem.  Teoretycznie Pana mostek powinien być już wygojony. Jeżeli nie odczuwa Pan żadnych dolegliwości w klatce piersiowej (ze strony mostka) to pół roku po operacji można już podnosić cięższe rzeczy. Oczywiście słowo "ciężki" jest bardzo względne. Co do diety wegetariańskiej - nie sądzę aby były jakieś przeciwwskazania.

Witam.Uprzejmie proszę o informację,czy pół roku po operacjii zastawki mitralnej /wszczepiona zastawka biologiczna/ oraz ptrójnym pomostowaniu naczyń wieńcowych mogę latać samolotami pasażerskimi oraz czy mogę podnosić przed sobą duże ciężary? Chciałbym również wiedzieć czy mam jakieś przeciwskazania dla diety wegetariańskiej.

 

 Odpowiedź:

Witam. Obecnie minęło już sześć miesięcy od Pana operacji. Sama operacja nie jest przeciwskazaniem do latania samolotem.  Jeżeli nie ma innych problemów zdrowotnych/kardiologicznych, które wpływałyby znacząco na Pana zdrowie,  to można podróżować samolotem.  Teoretycznie Pana mostek powinien być już wygojony. Jeżeli nie odczuwa Pan żadnych dolegliwości w klatce piersiowej (ze strony mostka) to pół roku po operacji można już podnosić cięższe rzeczy. Oczywiście słowo "ciężki" jest bardzo względne. Co do diety wegetariańskiej - nie sądzę aby były jakieśs przeciwskazania.

 < >< ><-->

Witryna ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie,
zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w chwili pisania. Zarówno autorzy, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje
wykorzystania informacji zawartych w tym serwisie. Ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu prowadzącym.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI