JAK RZUCIĆ PALENIE?

Rozmiar tekstu: A A A

1. Nie odkładaj rzucania na potem - zdecydowanie łatwiej rzucić palenie wtedy, kiedy podejmujemy twardą, "męską" decyzję i po prostu rzucamy. Oczywiście, czasem nie da się przestać palić od razu - dla niektórych jest to zbyt duży szok.

 

2. Więcej się ruszaj - aktywność fizyczna pozwoli zredukować napięcie, które powodowane jest przez głód nikotynowy.

 

3. Zmień swoje przyzwyczajenia - wyeliminuj sytuacje, w których najchętniej paliłeś, np. wybierz się na spacer w czasie przeznaczonym zwykle na kawę i papierosa.

 

4. Pozbądź się wszelkich artefaktów związanych z paleniem np. popielniczki, zapałek. Dużym problemem jest zapach. Wypierz dokładnie firanki i ubrania, zainwestuj w odświeżacz powietrza w samochodzie.

 

5. Rozpieszczaj się za „niepalenie" - pieniądze, które zaoszczędziłeś na papierosach wykorzystaj na zakup przyjemności, z których do tej pory trzeba było zrezygnować. Często sobie przypominaj, że udało Ci się kupić ten drobny luksus, dlatego, że już nie palisz.

 

6. Stosuj środki wspomagające - pamiętaj jednak, że to Ty musisz wykonać całą pracę. Palenie samo się nie rzuci, tak samo jak nie zrobią tego za nas jakiekolwiek lekarstwa.

 

NA SKRÓTY

Witryna ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie,
zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w chwili pisania. Zarówno autorzy, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje
wykorzystania informacji zawartych w tym serwisie. Ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu prowadzącym.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI