OPIS

Rozmiar tekstu: A A A
Jesteś w: Strona główna >> Poradnik >> Opis

Książka „Ja i moje serce - zdrowe, chore, operowane. Poradnik dla pacjenta kardiologicznego i kardiochirurgicznego" jest adresowana do osób pragnących uniknąć chorób układu krążenia (choroby niedokrwiennej serca, wad zastawek serca oraz tętniaków aorty) i tych, którzy muszą być poddani tzw. leczeniu inwazyjnemu.

Autorzy starali się w niej odpowiedzieć na wiele najczęściej zadawanych pytań z zakresu medycyny, profilaktyki zdrowotnej oraz rehabilitacji: co to jest choroba niedokrwienna serca? Jak zapobiegać zawałowi serca? Jak kontrolować ciśnienie krwi? Jak się prawidłowo odżywiać? Co to jest koronarografia i koronaroplastyka? Jak dalej żyć po pomostowaniu naczyń wieńcowych? Co to znaczy - sztuczna zastawka serca? Jak przebiega operacja tętniaka aorty?

Omawiane tematy zilustrowane są kolorowymi rycinami i zdjęciami, a ostatni rozdział zawiera zestaw ponad 30 ćwiczeń pozwalających kontynuować rehabilitację po opuszczeniu szpitala. Książka stanowi także doskonały przewodnik dla bliskich pacjenta, dając im niezbędne kompendium wiedzy o postępowaniu po zabiegach kardiologicznych i operacjach kardiochirurgicznych.

 

Pierwsze wydanie książki zostało w 2009 r. wyróżnione prestiżową Nagrodą Fundacji Rehabilitacja Kardiologiczna Profesora Stanisława Rudnickiego przy Polskim Towarzystwie Kardiologicznym.

 

 

Spis treści

Anatomia i fizjologia układu krążenia

Choroba niedokrwienna serca

Wady zastawek serca

Tętniak i rozwarstwienie aorty

Badania diagnostyczne w chorobach serca

Czynniki ryzyka rozwoju choroby niedokrwiennej serca

Skale oceny ryzyka

Dieta w chorobach układu krążenia

Leczenie zachowawcze w chorobach serca

Kompleksowa rehabilitacja kardiologiczna

Leczenie inwazyjne choroby wieńcowej - kardiologia

Leczenie inwazyjne chorób serca - kardiochirurgia

                Pomostowanie naczyń wieńcowych

                Operacje zastawek serca

                Operacje aorty piersiowej

                Operacje małoinwazyjne

                Pobyt w szpitalu

                Postępowanie po zabiegach kardiochirurgicznych

                Leki

Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonać w domu

Słowniczek

NA SKRÓTY

Witryna ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie,
zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w chwili pisania. Zarówno autorzy, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje
wykorzystania informacji zawartych w tym serwisie. Ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu prowadzącym.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI