SPOTKANIA MEDYCZNE

Rozmiar tekstu: A A A

  Zapraszamy na najbliższe wykłady o tematyce prozdrowotnej: 

 UWAGA! Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne wykłady na temat choroby niedokrwiennej serca i profilaktyki chorób układu krążenia. Szczegóły będziemy przedstawiać na naszej stronie.

Do zobaczenia!

 

 

 

 08.04.2013 r. - byłyśmy gośćmi jubileuszowego 200 Spotkania Medycznego im. Krystyny Bochenek, które odbyło się w Malarni Teatru Śląskiego.

                            

 

  12.03.2013 r. -  dr Krystyna Bochenek-Klimczyk była gościem 199. Spotkania Medycznego im. Krystyny Bochenek, które odbyło się w Gdyni. Wzięła w nim udział rekordowa liczba słuchaczy - ponad 300 osób.

Tematem spotkania były kobiece serca i odmienności w objawach oraz rozpoznawaniu choroby wieńcowej wśród płci pięknej.

 

 

 25.09.2012 r. - dr Agnieszka Storch-Uczciwek promowała zdrowy styl życia oraz odpowiadała na pytania podczas  Światowego Dnia Serca w Silesia City Center w Katowicach zorganizowanym przez Górnośląskie Centrum Medyczne. Był to kolejny dzień poświęcony profilaktyce zdrowia, na który zaproszono mieszkańców województwa śląskiego.  

 

                    

 

 

 maj - czerwiec 2012 r. - wykłady i seminaria dla studentów Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

Studenci grup Eksperci i Młodzi Naukowcy wysłuchali wykładów pt. "Dlaczego serce choruje" i "Zdrowe serce - precyzyjny mechanizm, o który należy zawsze dbać". Uczestniczyli także w seminariach, podczas których nie tylko zapoznali się z najnowszymi technikami operacji kardiochirurgicznych, ale także uczyli się chirurgicznego zaopatrywania ran.

 

       

    

 

 

12.05.2012 r. - wykład dla studentów Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Bytomiu pt. " Jak nie zepsuć zdrowego serca"

 

Ciało człowieka to skomplikowana maszyna zbudowana z różnych narządów połączonych w układy.
Podczas wykładu studenci dowiedzieli się:
• jak pracuje prawidłowe serce, co wpływa na pogorszenie się jego funkcji i dlaczego należy badać się u lekarza
• co to jest puls, ciśnienie tętnicze krwi i dlaczego im wyższa liczba, tym gorzej
• co to jest miażdżyca, zwana epidemią XXI w. i co ma wspólnego z zapchanymi rurami
• jak przygotować zdrowy dla serca posiłek i czy powinny się w nim znaleźć chipsy, słodycze czy hamburgery
• jakie ćwiczenia wspomagają układ krążenia i dlaczego codziennie „okradamy" nasze serca siedząc przed komputerem i telewizorem
• czy wkrótce będziemy operowani przez roboty, czyli jak wygląda nowoczesna sala operacyjna i w jaki sposób lekarze naprawiają schorowane serca

 

 

8.11.2011 i 13.12.2011 r. - wygłosiłyśmy wykład pt. "Co możesz zrobić, aby nie zachorować "na serce"?" w Mysłowickim Centrum Kultury.

 

  

 

 

25.09.2011 r. - wzięłyśmy udział w Światowym Dniu Serca w Dąbrowie Górniczej.

25 września po raz ósmy w Polsce obchodzony był Światowy Dzień Serca.

Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka chorób serca będących istotnymi schorzeniami cywilizacyjnymi. Dane ze świata wskazują, że 29 procent wszystkich zgonów spowodowanych jest przez choroby sercowo-naczyniowe co czyni je najczęstszą przyczyną śmierci na świecie. Dlatego w tym roku organizacja odpowiedzialna za przygotowanie Światowego Dnia Serca na świecie - World Heart Federation chciała zwrócić uwagę na fakt, że każdy z nas może, poprzez edukację na temat czynników ryzyka, codzienną aktywność fizyczną oraz właściwą dietę redukować obciążenia wywołane chorobami sercowo-naczyniowymi. Podczas obchodów można było skorzystać z porad ekspertów oraz wykonać badania kontrolne (pomiar ciśnienia, cholesterolu, EKG, obliczanie wskaźnika ryzyka chorób układu krążenia.

      

 

 

21 maja 2011 r. - uczestniczyłyśmy w 1-szym Zabrzańskim Biegu Dla Serca.

Idea biegu została stworzona celem promocji zdrowego trybu życia. Biegowi patronowała Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu oraz Prezydent Miasta Zabrze. Podczas festynu osoby zainteresowane mogły mierzyć ciśnienie tętnicze, oznaczyń poziom glikemii oraz dowiedzieć się jakie zmiany wprowadzić do swojego życia, aby poprawić kondycję serca. Dr Agnieszka Storch-Uczciwek czynnie promowała Nordic Walking jako zdrową formę rekreacji i wypoczynku.

Cor-Meus był również jednym ze sponsorów nagród dla uczestników biegu.

 

     


16.03.2011r. spotkałyśmy się z osobami zainteresowanymi chorobami serca w  Bibliotece Miejskiej w Imielinie.

 

          21.02.2011 r.  - prowadziłyśmy spotkanie edukacyjne  pt.: "Weż serce w swoje ręce"  w  Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Ligocie.  

 

Spotkanie w MDK w Katowicach-Ligocie             

          

 

 


18.02.2011 r. -  wygłosiłyśmy wykład  pt.: "Ja i moje serce - zdrowe, chore, operowane" w Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Piotrowicach. 

 

 

Spotkanie w MDK w Katowicach-Piotrowicach

 


25.01.2010 i 08.02.2010 r. - byłyśmy  gośćmi spotkań medycznych prowadzonych przez senator Krystynę Bochenek o tematyce: „Nieleczona choroba niedokrwienna serca może prowadzić do zawału" oraz "Weź serce w swoje ręce! Pokonaj lenistwo i zacznij się systematycznie ruszać."

 

       

 

Witryna ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie,
zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w chwili pisania. Zarówno autorzy, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje
wykorzystania informacji zawartych w tym serwisie. Ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu prowadzącym.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI