ZASŁABNIĘCIE PO POWROCIE ZE SZPITALA DO DOMU.

Rozmiar tekstu: A A A

Witam. Mój tato był operowany w  waszym szpitalu , miał zrobione 3 bypassy. W poniedziałek wrócił do domu, a dziś rano zasłabł tzn.  ciśnienie spadło do 100\60 mmHg. EKG w normie. Czy to sie zdarza? Bardzo sie martwię, bo badania przy wypisie były dobre. Dziękuje za odpowiedź.

 

  Odpowiedź:

Nagły spadek ciśnienia i związane z tym osłabnięcie może się zdarzać, np. podczas szybkiej zmiany pozycji ciała (np. wstawanie z łóżka z pozycji leżącej). Chorym we wczesnym okresie po operacji zalecamy kontrolowane wstawanie, czyli najpierw z pozycji leżącej do siedzącej, następnie spuścić nogi na kilka minut i dopiero potem wstać.
Wartość ciśnienia 100/60 mmHg jest akceptowalna, ale jeżeli spadek był szybki z ciśnienia np 150/80 mmHg to Pani tata mógł poczuć się słabiej.

 

Witryna ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie,
zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w chwili pisania. Zarówno autorzy, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje
wykorzystania informacji zawartych w tym serwisie. Ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu prowadzącym.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI